KADRA

Zespół pedagogiczny Przedszkola tworzą wykwalifikowani nauczyciele wychowania przedszkolnego posiadający różnorodne zainteresowania i predyspozycje o charakterze artystycznym. Jednocześnie, staramy się, aby zawsze były to osoby o szczególnym profilu osobowościowym, łączące w sobie cechy dobrego opiekuna – przyjaciela i nauczyciela -przewodnika. Wszyscy nauczyciele objęci są programem doskonalenia zawodowego. Pracę nauczycieli dzielnie wspierają panie z personelu pomocniczego. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że ich praca jest ważna, a często wręcz nieoceniona z punktu widzenia sprawnego funkcjonowania Przedszkola. Dlatego też na stanowiska pomocnicze (pomoce pedagogiczne, obsługa) dobierane są osoby o cechach osobowościowych szczególnie przydatnych w pracy z Dziećmi.
Kadra pedagogiczna i pracownicy przedszkola: 

Grażyna Pawłowska- dyrektor
Wykształcenie: prawnik, menadżer, nauczyciel. Absolwentka m.in. wydziału prawa UAM Poznań oraz studiów menadżerskich ,MBA Nottingham, Wielka Brytania. Zainteresowania: praca zawodowa, języki obce, historia Polski, współczesne przemiany cywilizacyjne. O sobie: Zachwyca mnie bogactwo i różnorodność świata, chciałabym mieć więcej możliwości i czasu na wspólne podróże z ukochaną wnuczką Julką. Do tego niezbędne są zdrowie i dobra forma fizyczna, regularnie rozpoczynam sportowy tryb życia. Posiadam owczarka niemieckiego Jagę i znanego w naszym przedszkolu cavalliera Hugo. Dodatkowo, dom regularnie nawiedza w celach spożywczych wielki kocur o zupełnie niepasującym do fizjonomii imieniu Mały, dachowiec i łobuz
Anna Ossowska - wicedyrektor, wychowawca "Zerówki"
Wykształcenie: Studia pedagogiczne, specjalność edukacja wczesnoszkolni i przedszkolna oraz logopedia. O sobie: Uwielbiam podróże a w szczególności wyprawy górskie. Wolny czas spędzam aktywnie na łonie natury. Jestem mamą. Mam wiele marzeń, które planuje zrealizować.
Jagoda Husakowska- wychowawca 3-latków, wicedyrektor
Wykształcenie: studia I stopnia pedagogika, specjalność Edukacja Wczesnoszkolna i Przedszkolna, studia II stopnia pedagogika, specjalność socjoterapia i terapia pedagogiczna. W pracy: tworzy przyjazną i bezpieczną dla dzieci przestrzeń, w której mogą odkrywać różnorodny świat. Chętnie wykonuje z dziećmi eksperymenty, które ułatwiają zrozumienie danego zagadnienia. Uwielbia zaskakiwać dzieci przebraniami i organizować przedstawienia teatralne w wykonaniu dorosłych. O sobie: w wolnym czasie lubię rysować, jest to dla mnie bardzo odprężające. Od zawsze lubiłam tańczyć, dlatego od kilku miesięcy uczęszczam na zumbę, która ładuje moje akumulatory na kolejne dni. Taniec to nie jedyna forma aktywności, która sprawia mi przyjemność, chętnie też uczęszczam na zajęcia fitness oraz treningi siłowe. W domu codziennie czeka na mnie mały diabełek, kot Ramzes.
Katarzyna Golec - wychowawca 5- latków
Wykształcenie: Studia I stopnia - pedagogika, specjalność Wychowanie Przedszkolne i Nauczanie Początkowe, studia II stopnia- pedagogika, specjalność Edukacja Elementarna i Terapia Pedagogiczna na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W pracy: stara się dostrzegać potrzeby dzieci, ich pasje i zainteresowania, jak również wspomagać w tym, co sprawia trudności. Dba o to, by każdy dzień ich pobytu w przedszkolu był dla nich wyjątkowy oraz wpłynął na ich wszechstronny rozwój. O sobie: w wolnym czasie najczęściej czytam książki, wykonuję własnoręcznie świeczki sojowe lub planuję podróże – te bliskie jak i dalekie. Interesuję się też psychologią człowieka oraz językiem hiszpańskim.
Justyna Odrobna-Żłobecka - wychowawca 4-latków
Wykształcenie: studia pedagogiczne, specjalność pedagogika specjalna, studia podyplomowe, specjalność integracja sensoryczna z terapią behawioralną. W pracy: stawia na doświadczenie i eksperymentowanie przez dzieci, zachęca je do odkrywania niesamowitości świata. Pozwala dzieciom popełniać błędy, wspiera je i zachęca do podejmowania kolejnych prób. O sobie: Prywatnie jestem osobą otwartą i pogodną, która z uśmiechem idzie przez życie. Uśmiech towarzyszy mi także każdego dnia w pracy z dziećmi. W wolnym czasie lubię zatracić się w dobrej książce, iść do kina lub na spektakle teatralne. W życiu kieruję się mottem: „Bądź takim człowiekiem, jakiego sam chciałbyś spotkać na swojej drodze”.
Małgorzata Perlińska-Baraniak- rytmik
Wykształcenie: Studia magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie animacji społeczno-kulturalnej na Uniwersytecie Zielonogórskim, studia podyplomowe Edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na Uniwersytecie Zielonogórskim. O sobie: W wolnych chwilach komponuję i czytam. Bardzo lubię chodzić po górach i spędzać czas z wnukami. Uwielbiam teatr, kino i koncerty pro sinfonika. W moim sercu kieruję się cytatem F. Schubert "Muzyka jest w moim sercu od zawsze..."
Izabela Schmidt - asystent dyrektora
Wykształcenie: technik hotelarstwa W pracy zawsze uśmiechnięta i pomocna. O sobie: "Mama na cały etat", cały swój wolny czas poświęcam swoim dzieciom Julce i Kubusiowi. Lubimy razem wybrać się na piesze i rowerowe wycieczki, czytać książki i przygotowywać wspólnie posiłki. Jeżeli mam chwilę dla siebie lubię wybrać się ze znajomymi do kina.
Katarzyna Ostrowska- pomoc pedagogiczna
Wykształcenie: średnie, studium medyczne. Wieloletni pracownik przedszkola, pomocna, uśmiechnięta i utalentowana plastycznie. O sobie: Lubię swoją pracę, szczególnie pomoc w realizacji prac plastycznych. W wolnych chwilach uwielbiam dobrą książkę, muzykę. Joga jest dla mnie doskonałą formą relaksu i dodaje mi sił do dalszych działań w przedszkolu.
Renata Banachowicz- pomoc pedagogiczna
Wykształcenie: czeladnik krawiecki. W pracy pomocna, uśmiechnięta. Chętnie dzieli się swoimi wynalazkami z przeszłości i udostępnia je przedszkolakom. Wykonuje piękne fryzury dzieciom. O sobie: W wolnych chwilach lubię spędzać czas ze swoją rodziną. Często można spotkać mnie na spacerze z moim psem.
Marzena Bernadek - pomoc pedagogiczna/opiekun w żłobku
Wykształcenie: kurs opieki nad dziećmi do lat 7 z niepełnosprawnością oraz osób starszych W pracy: życzliwa, pomocna, lubiana przez dzieci. O sobie: w czasie wolnym zajmuje się domem. Dobra książka i muzyka pomaga mi się zrelaksować po ciężkim dniu.
Kamila Dziedzic - pomoc pedagogiczna/ opiekun w żłobku
Wykształcenie: technolog odzieży, kurs opieki nad dziećmi W pracy: miła, uśmiechnięta i zaangażowana w rozwój dzieci. O sobie: Poza pracą działam w Stowarzyszeniu Przyjaciół Fretek. Moją pasją jest czytanie kryminałów oraz opieka nad wężem Haro. Moim marzeniem jest wystartowanie w maratonie.
Magdalena Walczak- kucharka
Wykształcenie: Technik technologii żywienia W pracy całe serce wkłada w gotowanie, aby dzieci miały pyszne, domowe obiady. O sobie: tak jak w pracy, tak w domu uwielbiam gotować, słuchać muzyki, a moja największa miłość to Buldogi Francuskie.
Magdalena Piechota - pomoc kuchenna
Wykształcenie: ZSZ -kucharz małej gastronomii O sobie: jestem wesołą, uczciwą i opiekuńczą osobą. Bardzo lubię gotować, a w szczególności z moją córką, która uczęszczała do tego przedszkola. Oprócz gotowania moje pasje to łowienie ryb, słuchanie muzyki i zamiłowanie do zwierząt.