Dzień kryptologii

Co roku pod koniec stycznia obchodzimy dzień kryptologii. W tym roku dzień ten przypadł na 25 stycznia. Na Dzieci czekały w salach koperty z zadaniami.

U młodszych przedszkolaków, tj. Szkrabów i Smyków list zostawił książkowy chochlik, który podczas nieobecności Dzieci troszkę namieszkał w zabawkach i figurach geometrycznych, jednak poprosił Dzieci o pomoc, a w zamian zostawił dla nich małą nagrodę. Po przeczytaniu pierwszego listu Dzieci zabrały się za rozwiązywanie zagadek, a wychowawca uzupełnił krzyżówkę, dzięki czemu wiedzieliśmy gdzie szukać kolejnych wskazówek. Dzieci wykazały się znakomitą znajomością bajek i baśni, a także figur geometrycznych. Dzięki ich spostrzegawczości połączyliśmy wszystkie cienie z postaciami z bajek, a książkowy chochlik zostawił nam nagrodę w postaci chrupek kukurydzianych i pięknego dyplomu.

Starszaki również wykazały się super spostrzegawczością, odnalazły wszystkie kolejne wskazówki, rozwiązały krzyżówkę, połączyły prawidłowo wyrazy i znalazły ukryte wyrazy w wykreślance. Bystrzaki świetnie odkodowały zaszyfrowaną wiadomość. Na nich również czekała smakowita nagroda w postaci chrupek kukurydzianych.

To był wspaniały dzień pełen przygód.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

Dzień kryptologii u Szkrabów i Smyków.

Dzień kryptologii u Bystrzaków i Asów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *